N11 Mağaza Puanınız Ve Satışlarınız

Başarılı mağaza, N11 için başarılı mağaza olma kriterleri 5 üzerinden 4.5 üzeri bir puan ortalamasına sahip olmanız anlamına gelmektedir. Bu sebeple müşterilerinizden ürününüz için yüksek puan ve yorum almanız önemlidir.

Başarılı mağazanızın olabilmesi için ürünlerinizde ve mağazanızda uygulamanız gereken bazı detayları sizinle paylaşacağız. Satışlarınızı ve cirolarınızı da nasıl arttırabileceğinizin püf noktalarını da sizlere sunmaktayız.

N11 Mağaza Puanınızı ve Satışlarınızı Nasıl Arttırabilirsiniz?

1)Ürün isimleriniz,

İlk olarak satışa sunmak istediğiniz ürününüzün isminin Google gibi arama motorlarında görünür olması önemlidir. Siz N11 de satış yapıyor olsanız bile ürününüze gelecek yoğunluğun büyük kısmı da arama motorlarından gelecektir.Bu sebeple ürün isminizin arama hacmi olan ve doğru tanımlanmış kelimelerden oluşmasına dikkat etmelisiniz.

Doğru isimlendirmeye dilerseniz uygun bir örnek verelim;

Marka + Cinsiyet + Ürüne ait spesifik bir özellik + Ürün + Ürün Kodu

Örneğin giyim üzerine satış yaptığınız bir mağazanız var ve Jack Jones erkek t-shirt satmak istiyorsunuz. Ürününüzü şu şekilde isimlendirmelisiniz;

Jack Jones+ Erkek+ Kapüşonlu +Sweatshirt +12175303

Eğer müşterilerinize ürünle ilgili herhangi bir garanti sağlıyorsanız bunu başlıkta belirtmeniz size fayda sağlayacaktır.

Yalnız başlığın 65 karakterle sınırlı olduğunu unutmayın.

2) Ürün açıklamalarınız,

Ürün açıklamasını basit,samimi, anlaşılır ve müşterinin aklına takılabilecek sorulara yanıt verebilecek şekilde cümlelerle yazmak oldukça etkilidir. Ürününüzü alacak olan müşteri ürün fotoğraflarınızdan sonra ürün açıklamanıza dikkat edecektir. Kendinizi müşteri gibi düşünerek ürün açıklamanızda ürün ile ilgili detaylardan bahsedebilirsiniz. Özellikle ürününüzün kullanımı gibi ürün ile ilgili teknik ve kullanım bilgileri vermeniz de ürününüzün tercih edilmesini arttırabilmektedir.

3) Ürün görselleriniz,

İnternetten alışverişte müşteriler, almak istedikleri ürünün görsellerine dikkat ederek satın almaktadırlar. Bu sebeple, ürün görselleriniz ne kadar net ve gerçekçi olursa müşterinin ürüne olan güveni artacaktır. N11 ürünlerinize ait 12 adet görsel yüklemenize izin vermektedir. Ürününüzün farklı açılardan olan fotoğraf ve videolarını ekleyebilirsiniz.

 Fotoğraf kaliteniz ve detaylarınız ne kadar iyi olursa ürününüz müşterilere o derece güvenli ve kaliteli gelecektir.

4 )Ürün kargo ücretiniz,

Yapılan araştırmalara göre müşteriler iki ürünü karşılaştırdıklarında kargo ücreti olan ürün yerine genellikle kargo bedava olan ürünleri tercih etmektedir.

Satış fiyatınızın üstüne kargo maliyetinizi de ekleyerek ürününüzü kargo bedava olarak tanıtmanız satışlarınızı etkileyecektir.Üstelik bu yöntem ürün ararken ücretsiz kargo seçeneğini seçen müşterilere de görünür olmanızı sağlar.

5) Kargoyu müşterinize gönderim süresi,

Ürünlerinizi mümkün olduğunca aynı gün kargoya vermeye çalışın.

Çünkü aynı gün kargo seçeneği olan ürünler diğerlerine göre daha çok tercih edilmektedir. Bu şekilde ürününüzün ‘Hızlı Kargo’ seçeneğini seçerek filtreleme yapan müşterilere de görünür olmasını sağlayarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

6) Müşterilerinizle olan iletişiminiz,

Müşteri memnuniyetinizi ve mağaza puanınızı daima yüksek tutmak için müşterilerden gelen soruları hızlı bir şekilde yanıtlamalısınız.

Müşteriniz şayet karşısında kısa süre içerisinde muhatab bulamazsa sizin sayfanızdan çıkıp başka bir ürüne yönelmesi olası. Verilen yanıt süresinin kısa olması satın alma oranlarını doğrudan etkilemektedir.

7) Müşterilerinizle olan etkileşiminiz,

Satışınız gerçekleştikten ve kargo müşterinize ulaştıktan sonra yapmanız gereken müşterinize kibar ve samimi bir e-mail atıp aldıkları ürün ile ilgili bir sıkıntı olup olmadığını, ürünle ilgili memnuniyetini sormalısınız. Eğer müşteri memnun kalmamış veya bir sorun oluşmuş ise bunu en kısa yoldan çözmeye çalışmalısınız. Bu mağazanız ve ürününüze 5 yıldızlı bir yorum alabilmeniz için oldukça etkili olacaktır.

8) Ürün ile birlikte fatura,

Mağazanıza müşterilerin güven duyması, tavsiye etmesi ve tekrar alışveriş yapması için ürünle birlikte fatura kesip göndermeniz gerekmektedir.

E-faturaya geçtiyseniz bir entegrasyon firmasıyla çalışarak kolayca online fatura oluşturabilir, kağıt fatura ve arşiv derdinden  kurtulabilirsiniz.

9) Ürün reklamlarınız,

Satışlarınızda ürününüzün görünürlüğünü arttırmak için ürününüze reklam verebilirsiniz. Bunun için N11’in Sponsorlu Mağaza uygulamasından ürün reklamlarınız için yararlanabilir  ve daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir