TRENDYOL İlan Açma Stratejileri

Trendyol mağazanız mevcut ise,ilanlarınızı açarken her bir ürün için ürün barkodunuzu girmelisiniz. Eğer ürünün kendi  barkodu var ise barkodunu girebilir, yok ise de ürün için Trendyol’da barkod oluşturmanız gerekmektedir.

1.Barkodlarınızı siz oluşturuyorsanız,

Barkodlar harf veya rakam içerebilir. Boşluk içermemelidir.
Barkodlarınız tekil yeni her bir barkod birbirinden farklı olmalıdır. Ürünün renk, beden veya ölçü gibi özellikleri değiştiğinde yani ürüne varyant eklendiğinizde barkodu da değişmektedir.

Doğru: 96587262020 / 729683TY4245

Yanlış: 1208 865327 / 24875699+56

Ürünlerinize ait barkodlarınız yok ise tedarikçilerinizden ürünlerin barkod bilgilerini talep edebilirsiniz.

Dilerseniz ürününüze barkod oluştururken aşağıda belirten yöntem ile de ürün barkodlarınızı oluşturabilirsiniz.

ÖNERİ: [FirmaAdıKısaltması+ModelKodu+Beden]

Örnek: TRNDYL5682L

Ürününüzün renk,beden gibi varyantları var ise her bir varyantın barkodu farklı olacak ancak varyantlar, Trendyol’da tek bir ürün sayfasında müşterilerinize ürünün tüm seçeneklerinin gösterilmesini sağlamak için ana ürün model kodu ile birleştirilmektedir.

2.Satışını yapmak istediğiniz ürün Trendyol’da mevcut ise,

Trendyol’da buybox mantığı ile listeleme yapan belli kategorilerde (örneğin;Cep telefonu&Aksesuarlar), aynı ürünün birden fazla satıcı tarafından satıldığı durumlarda listing (ürünün listemelesi) çoğaltılmaz, bunun yerine ürünün hangi mağazalar tarafından satıldığı ve ürünün satış fiyatları görüntülenir. BuyBox mantığında ürünün satış fiyatlarına göre karşılaştırma yapılmaktadır. Fiyatı en uygun olan ürün üst sıralarda yer alır. Yani fiyatınız 0.05 ₺ daha aşağıda olsa bile buybox listelemesinde üst sırada yer alırsınız. Buybox mantığında amaç fiyatta rekabet oluşturarak müşteriler için maddi anlamda menfaat sağlamaktır.

Bu tür ürünlerinizde Trendyol’da mevcut olan ürünün barkodunu bulmalısınız. Mevcut ürün barkodu ile ilan açtığınızda ilanınızın onay süreci neredeyse olmamakla birlikte ve ürün için bir tek belirlemeniz gereken satış fiyatınız olacaktır.

Trendyol’da mevcut olan ürünün barkoduna kolay ve hızlı bir şekilde ‘Barkodu Bul’ ile ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir